Pielęgnacja cienkich włosów

 

Szampony nadające puszystość wzmacniają włosy

 

Cienkie włosy często przylegają płasko do głowy. Jedyne, co można zrobić to po prostu myć je każdego ranka, aby się ułożyły i odzyskały puszystość.

Przy następnych zakupach pamiętaj o specjalnym szamponie nadającym włosom puszystość. Wzmacnia i usztywnia on włosy aż do następnego mycia. Jest przy tym łagodny i można go używać codziennie. Włosy delikatne wymagają jak najłagodniejszego szamponu. W przeciwnym wypadku w wyniku częstego mycia włosy zostaną wyługowane.

Szampony dla dzieci też nie stanowią tu rozwiązania, są bardzo łagodne, ale równocześnie zmiękczają włosy. Po myciu włosów szamponem należy włosy płukać tak długo, aż nie zostanie żaden ślad od piany. Źle spłukane włosy sklejają się i tracą połysk. Odżywki też są ważne, ale nakładajmy je tylko na końce włosów – nadmiar środków do pielęgnacji może im zaszkodzić.

 

Środki specjalne

 

Do cienkich włosów można kupić specjalny spray nadający puszystość. Trzeba go rozpylić na wilgotne lub suche włosy i już nie spłukiwać. Osiągają przy tym wspaniały połysk. Taki spray można używać, tak często jak jest to potrzebne. Bardzo pomaga w sytuacji, jeśli fryzura przestaje ,,się trzymać". Kupując środki do pielęgnacji włosów zwracajmy uwagę czy nie zawierają one składników określonych mianem polimerowych. Co prawda, są doskonałe w wypadku zniszczonych włosów, ale delikatne włosy pod ich wpływem stają się ciężkie i lepkie, przez co fryzura rozpada się bardzo szybko. Kosmetyki do cienkich włosów powinny być lekkie i nie mogą zawierać tłuszczów. Produkty powinny zawierać elastynę, keratynę, pantenol, silikony lub hennę, fryzura zyskuje dzięki nim sprężystość.

Jeśli włosy okażą się zbyt lekkie, używamy odżywki w kremie. Dobrze jest co 5-6 tygodni przeprowadzić intensywną kurację pielęgnacyjną.

 

Masaże głowy pobudzają krążenie

 

Masaż głowy działa nie tylko odprężająco, ale przede wszystkim korzystnie wpływa na ukrwienie skóry głowy. Nie pogrubia wprawdzie cienkich włosów, sposób masażu: kładziemy obie rozłożone dłonie na głowie i lekko naciskając masujemy ją okrężnymi ruchami. Przeciągamy palcami przez włosy, od nasady aż po końce. Palce nie powinny być rozłożone, lecz zgięte i mają lekko podciągać włosy do góry.

Praktyczna wskazówka: głowę możemy masować przy okazji mycia włosów, podczas rozprowadzania szamponu.

 

Intensywna pielęgnacja aż do cebulek włosowych
 

Jeżeli Twoje włosy są w tym momencie szczególnie zmęczone i potrzebują nowej formy pielęgnacji polecam kurację w ampułkach – jest to metoda najbardziej intensywna. Zawiera takie składniki jak skoncentrowany wyciąg z pokrzywy czy pantenol. Te substancje czynne poprawiają ukrwienie i korzystnie wpływają na porost włosów.
 

Pianka usztywniająca – najmocniejszy środek do układania
 

Pianka usztywniająca jest dla cienkich włosów bardzo dobrym środkiem do układania. Można ją wgnieść w suche lub wilgotne włosy. Sprawia że stają się one puszyste i dynamiczne, a fryzura będzie trwała. Ważne jest właściwe rozprowadzenie pianki, najlepiej ją wczesać. Wtedy trafi nie tylko do wierzchniej warstwy włosów, ale pokryje równomiernie także ich nasadę.

Nie trzeba jej zmywać. Można po wysuszeniu po prostu wyczesać ją z włosów szczotką.


 


 

Środki do układania włosów zawierające tłuszcz nie nadają się do włosów cienkich. Żele z tłuszczem, kremy fryzjerskie, wosk – z tego lepiej zrezygnować. Środki te sklejają włosy w pasemka, jeśli je przedawkujemy. A nie trzeba wiele by tak się stało!

 

Pielęgnacja cienkich włosów cz. II >>

 

           Tczew, Tczewskie Łąki, Czatkowy, Koźliny, Lisewo Malborskie, Tczew - Bałdowo, Tczew - Czarlin, Tczew - Rokitki, Lubiszewo Tczewskie, Zajączkowo, Dąbrówka Tczewska, Miłobądz, Pszczółki, Stanisławie, Gniszewo, Subkowy, Swarożyn, Waćmierz, Zduny, Turze, Malbork, Starogard Gdański